Aleksandra Mrozowska – historyk sztuki i animator kultury. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Obecnie pracownik CSW Łaźnia na stanowisku zastępca kierownika działu edukacji i dokumentacji.Prowadzi i jest autorką wielu warsztatów dla dzieci i młodzieży. Skupia się przede wszystkim na tym, by projekty, które tworzy przenikały się na granicy edukacji, animacji i sztuki. Jej działania skupiają się na różnych formach tłumaczenia kodów kulturowych na język dzieci i młodzieży. Poprzez wspólne docieranie do treści i wyjaśnień napotkanych znaków, dąży do tego, by sztuka, szczególnie ta najnowsza stała się przyjemna i zrozumiała dla najmłodszych. Od 2005 współtworzy artystyczny kolektyw DwieOle.
Anna Królikiewicz – urodzona w lutym 1970. Dyplom na Wydziale Malarstwa ASP Gdańsk w 1993 roku, doktorat w roku 2000 r. Obecnie, po uzyskaniu w 2010 roku tytułu doktora habilitowanego, prowadzi Czwartą Pracownię Rysunku na Uczelni. W latach 2001-2003 uczyła w kilku pracowniach na wydziałach Sztuki i Projektowania Graficznego Bilkent University w Ankarze. Oddana monumentalnemu rysunkowi i instalacji, zdarza się, że pisze. Autorka wielu wystaw indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą, swoje prace pokazywała m. in. w Nowym Yorku, Istambule, Ankarze, Kilonii, Brukseli, opuszczonym rzeźniku w Sopocie, sali jadalnej zakonu Kartuzów i oliwskim lesie. Laureatka nagród za osiągnięcia artystyczne i pedagogiczne, stypendystka miasta Sopot. Zajmują ją obszary związane z szeroko pojętą fizycznością ciała i kruchością pamięci, ostatnie prace dotykają zagadnień z fizjologii smaku.
Anna Steller – tancerka, performerka i choreograf. Na scenie występuje od 1993 roku. Od 1993 roku tańczy w Gdańskim Teatrze Dada von Bzdulow. Od 2003 roku współpracuje z Teatrem Patrz Mi Na Usta. Gościnnie występowała w Teatrze im. Gombrowicza w Gdyni i Teatrze Wybrzeże. W 2005 roku współzałożyła zespół Good Girl Killer. Obecnie w zespole tworzy wraz z Magda Jędrą. Od wielu lat tworzy spektakle taneczne, akcje performance oraz performance typu site specific. Jest laureatką Nagrody specjalnej Marszałka Województwa Pomorskiego za wybitne zasługi w dziedzinie twórczości artystycznej (2012) oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców za spektakl Good Girl Killer(2007). Od 2011 roku prezentuje swoje akcje performance w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. Od wielu lat bierze udział w projektach międzynarodowych. Współpracowała m.in. z teatrem 7273 z Genewy, Mariolą Brillowską (Hamburg), Nigelem Charnockiem w projekcie HAPPY.
Aurora Lubos – tancerka, performerka od 1997 roku związana z gdańską sceną tańca, współpracowała między innymi z Gdańskim Teatrem Tańca, Bałtyckim Uniwersytetem Tańca, Teatrem Dada von Bzdülöw. Autorka kilku autorskich realizacji, spektakli solowych, instalacji i performansów. Od 2000 roku aktorka angielskiego teatru Vincent Dance Theatre.
Honorata Martin – ukończyła wydział Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, aneks z intermediów. Korzysta z wielu dziedzin sztuki, punktem wyjścia dla jej prac jest obserwacja głębokich przeżyć, po to aby jak sama określa budować atmosferę. Interesują ją silne emocje jakie towarzyszą pokonywaniu własnych ograniczeń i lęków, szukanie granic wytrzymałości psychicznej, fizycznej i emocjonalnej, które stara się prezentować za pomocą brutalnych lub lekkich i niepozbawionych humoru formach.
Julita Wójcik – urodzona w 1971 w Gdańsku, gdzie mieszka i pracuje. Absolwentka Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (dyplom 1997). W 2013 roku otrzymała Royal Scottish Academy Award. W 2012 roku nagrodę Paszport POLITYKI. Wielokrotna stypendystka Ministra Kultury w 2007, 2005, 2003 ,2001 i 1995⁄6 roku. Stypendystka Fundacji Kultury w 2001. Rezydentka m.in.: Art in General w Nowym Jorku/ USA w 2006 czy Visegrad Found 2010. Jej prace znajdują się w kolekcjach publicznych w: Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki w Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi, Muzeum Narodowym w Warszawie, Galerii Arsenał w Białymstoku, Zachęcie Sztuki Współczesnej w Szczecinie, HorseCross w Perth/ Szkocja oraz The Israel Museum w Jerozolimie/ Izrael.
Maciej Salamon – w 2009 roku Maciej Salamon (rocznik 84) ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Gdańsku. Dyplom z wyróżnieniem otrzymał w pracowni prof. Jerzego Krechowicza. W międzyczasie rok studiował w szkole filmowej FAMU w Pradze. Człowiek orkiestra. Współzałożyciel i członek grupy artystycznej Krecha (wydającej niezależny periodyk artystyczny o takiej samej nazwie), z którą zdobył Sztormy Roku 2008 i 2009 – nagrodę̨ czytelników GW Trójmiasto w dziedzinie sztuk plastycznych. Nagradzany również za swoje realizacje filmowe, m.in. nagrodą dla najlepszego filmu za The Wedding na Northern Wave Film Festiwal na Islandii, nagrodą publiczności dla filmu eksperymentalnego na Con-Can Festival w Tokio, Official Stranger Award 2008 w Amsterdamie i nagrodą festiwalu Filmowe Podlasie Atakuje za The Scar. Poza tym maluje po czym się̨ da, zajmuje się sitodrukiem oraz grafiką projektową. Jest twórca instalacji interaktywnych oraz murali. Wokalista, założyciel i autor tekstów w zespole muzycznym Gówno. Jest dyrektorem artystycznym Zakładowej Galerii Gablotka na terenie Stoczni Gdańskiej, w której organizuje ciekawe wystawy artystów z Polski i zagranicy. Od 2011 prowadzi pracownie projektowania graficznego na wydziale intermediów gdańskiej ASP.
Tomasz Wierzchowski – muzyk, artysta multimedialny, Główny Kurator. Wspólnie z Maćkiem Salamonem założył w 2010 r. niezależną Galerię Gablotka, której jest Głównym Kuratorem. Początkowo wernisaże miały miejsce w pierwszej siedzibie Galerii w Stoczni Gdańskiej. Zrealizowano tam ponad 20 wystaw m.in. Bogny Burskiej, Marcina Zawickiego, Macieja Szupicy, Iwony Zając, Ebola Ape, Macieja Chodzińskiego, Piotra Jahołkowskiego, Adama Witkowskiego czy Tomasza Kopcewicza. Działalność Galerii została dostrzeżona i doceniona również poza granicami Trójmiasta co zaowocowało wystawami Cud nad Wisłą W Toruniu oraz w Verkligheten w Umeo w Szwecji. Jako muzyk, wspólnie z zespołem Gypsy Pill (którego już nie jest członkiem) dał wiele koncertów, m.in. w Gdańskiej Galerii Miejskiej, Festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu czy w Madrycie, Kijowie, Brukseli, serii koncertów w ramach Solidarity Camp, projektu współorganizowanego przez Nowy Teatr i Instytut Sztuki Wyspa realizowany w ramach Prezydencji Polski w Unii Europejskiej. Oprócz występów z Gypsy Pil dał koncert wraz z Adamem Hryniewickim w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie i OlemWalickim w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku. Stworzył muzykę do spektaklu Bohaterki w reżyserii Eweliny Marciniak w Teatrze w Wałbrzychu. Komponuje również muzykę do spotów reklamowych, zapowiedzi radiowych czy trailerów teatralnych. Jako artysta multimedialny wraz z Michałem Andrysiakiem współrealizował wizualizacje do spektaklu Teatru Wybrzeże, Genialna epoka w reżyserii Rudolfa Zioło. Wystawiał swoje prace i instalacje multimedialne m.in. w Klubie Żak i Galerii Na korytarzu w Gdańsku i Zachęcie w Warszawie.
Organizator: Stowarzyszenie A KuKu Sztuka
Parkowanie (8 edycja)
Termin: 19 i 20 lipca 2014 roku
Park Oliwski i dzielnica Stara Oliwa w Gdańsku