Dlatego twórczość Sudzińskiego rozwijająca się w intelektualnym dialogu z Lucjanem Demidowskim wykazuje analogie z klasycznymi już dokonaniami Lecha, Konopki czy Ewy Andrzejewskiej. Jest także podbudowana ideowo dokonaniami Andrzeja Różyckiego w zakresie poszukiwania sacrum, jak też Dalekowschodniego samodoskonalenia, zwartego czy raczej uśpionego w każdym z nas. Można go ujawnić, jak czyni to od dawna Andrzej Dudek-Dürer, legendarna już postać sztuki undergroundowej, który pokazuje energię artysty i mistycznego pola sztuki, jakie stwarza od kilkudziesięciu lat.
Marcin Sudziński fotografując od niedawna mnichów w Jabłecznej, zamglone pejzaże nad Bugiem, święte miejsca, nietypowe martwe natury w formie plastrów życiodajnego miodu pokazuje podobnie, jak Sudek, Lech czy Ireneusz Zjeżdżałka (zm. 2008) tajemnicę skrywającą się za określonym miejscem i intymną, najczęściej melancholijną czy nostalgiczną sytuacją. Sytuacją stworzoną przez bardzo precyzyjny przekaz wizualny stworzony przez fotografującego.
Lucjan Demidowski
Urodzony 1946 roku w Krzeszewie Górnym. Mieszka w Motyczu Leśnym. Od 1971 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików. W latach 1973–1976 współpracował z warszawską Galerią Remont. Wykładowca w Lubelskiej Szkole Fotografii. Początki zainteresowań fotografią sięgają do lat 60./70, kiedy uczestniczył w edukacji Fotoklubu Zamek na Zamku Lubelskim w Lublinie. Duży wpływ na kształtowanie jego postawy twórczej miały poglądy Zbigniewa Dłubaka i Jerzego Lewczyńskiego, a potem łódzkiego Warsztatu Formy Filmowej. Zasadnicze przemiany jego poglądów na temat sztuki i fotografii nastąpiły po spotkaniu z konceptualizmem.
Od 1973 roku do chwili obecnej używa luster, które stały znakiem rozpoznawalnym jego unikalnej twórczości. Jest ona podsuwaniem neoawangardowej strategii rozszerzania i jednocześnie łączenia różnych efemerycznych tendencji (land art, arte povera, foto-performance, minimal-art) zastosowanych w klasycznej fotografii. Uczestnik wielu ogólnopolskich wystaw, m.in.: Fotografia i(gra) z rzeczywistością, BWA Łódź (1989), Polska fotografia XX wieku, Muzeum Czartoryskich, Kraków (2008); Konceptualizm. Medium fotograficzne, Muzeum Miasta Łodzi (2010). Ostatnia wystawa indywidualna Lucjan Demidowski. Obrazy iluzoryczne II, odbyła się w galerii FF, Łódź, 2013. Prace w kolekcji: Galeria Labirynt (dawne BWA) Lublin, Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, CSW Zamek Ujazdowski (kolekcja Małej Galerii CSW-ZPAF).
Marcin Sudziński
Urodzony w 1978 roku w Lublinie. Absolwent UMCS w Lublinie i Akademii Fotografii w Warszawie (2006-08). Pracuje w Ośrodku Brama Grodzka-Teatr NN, gdzie od 2009 roku prowadzi pracownię i galerię fotografii (Galeria NN). Animator kultury, wykładowca i popularyzator fotografii lubelskiej. Zwolennik fotografii analogowej, w jej podstawowej, ukształtowanej jeszcze w XIX wieku, formie. Zasadniczy wpływ na kształtowanie się jego postawy twórczej wywarł Bogdan Konopka.