Nagrał 21 albumów dla wytwórni ECM grając z tak znakomitymi muzykami jak Bill Frisell, Ralph Towner, Nana Vasconcelos, Paul Motian, Alphonze Mouzon, Kenny Wheeler i John Taylor. W latach 1982–1992 do zespołu Andersena Masqualero należeli Nils Petter Molvaer i Jon Christensen, w latach 90-tych dołączyli doń Bendik Hofseth, Bugge Wesseltoft, Eivind Aarset oraz Nana Vasconcelos. Artysta występował podczas tournèes koncertowych m.in. z Johnem Abercrombie, Stanem Getzem, Patem Methenym, Paulem Bleyem, Johnem Scofieldem i Sheilą Jordan. W roku 2005 otrzymał status artysty-rezydenta Molde International Jazzfestival.
Martha Argerich – laureatka I nagrody VII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie (1965). Urodziła się w Buenos Aires (Argentyna). Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku 5 lat u Vincenzo Scaramuzzy. Uznawana za cudowne dziecko, wkrótce rozpoczęła także występy publiczne. W 1955 r. przeniosła się do Europy i kontynuowała naukę w Londynie, Wiedniu i Szwajcarii pod kierunkiem Bruno Seidlhofera, Friedricha Guldy, Nikity Magaloffa, Arturo Benedetti Michelangelego oraz Stefana Askenasego.
W 1957 r. wygrała konkursy pianistyczne w Bolzano oraz Genewie, zaś w 1965 r., Konkurs Chopinowski w Warszawie. Od tego czasu pozostaje jedną z najznakomitszych pianistek świata. Jest wysoko ceniona za interpretacje wirtuozowskiej literatury pianistycznej XIX i XX wieku.
Yulianna Avdeeva – naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku lat 5 w Szkole Muzycznej im. Gniesinych w Moskwie pod kierunkiem Eleny Ivanovej, z którą pracowała do 2003 roku. Obecnie studiuje w Rosyjskiej Akademii Muzyki im. Gniesinych w klasie prof. Vladimira Troppa. Jednocześnie kształci się w Hochschule für Musik und Theater w Zurychu (Szwajcaria), gdzie od października 2006 roku jest asystentką prof. Konstantina Scherbakova. Od 2008 roku studiuje w prestiżowej Międzynarodowej AkademiiPianistycznej Lake Como.
Pianistka koncertowała w Moskwie, w wielu innych miastach Rosji oraz kilkudziesięciu krajach, m.in. w Austrii, Wielkiej Brytanii, USA, we Francji, w Niemczech, Izraelu, Belgii, Japonii, Grecji, we Włoszech i w Południowej Afryce. Występowała w słynnych salach, jak choćby Bösendorfer-Saal w Wiedniu czy Barbican Center w Londynie.
Andrzej Bauer – wiolonczelista, zdobywca pierwszej nagrody na Międzynarodowym Konkursie ARD w Monachium oraz laureat Międzynarodowego Konkursu Praska Wiosna, a także nagrody Parlamentu Europy i Rady Europejskiej. Urodził się w Łodzi. Tu ukończył studia pod kierunkiem Kazimierza Michalika, a uzupełniał je pracując m.in. z André Navarrą, Milošem Sadlo oraz Danielem Szafranem podczas licznych kursów mistrzowskich. Odbył dwuletnie studia w Londynie, w klasie Williama Pleeth’a jako stypendysta Witolda Lutosławskiego.
W ciągu ostatnich lat Andrzej Bauer wystąpił z recitalami m.in. w Amsterdamie, Paryżu, Hamburgu i Monachium, a także z orkiestrami symfonicznymi m.in. z Filharmonikami Monachijskimi, Orkiestrą RAI w Neapolu, Orkiestrą Filharmoniczną w Strasbourgu, Orkiestrą Radia w Stuttgarcie oraz Orkiestrą Radiową w Berlinie. Wiolonczelista koncertuje regularnie z większością polskich orkiestr symfonicznych i kameralnych, a zespoły takie jak Filharmonia Narodowa i Sinfonia Varsovia zapraszają go jako solistę swoich europejskich tras koncertowych.
Hana Blažiková – sopranistka i harfistka, której zainteresowania skupiają się na muzyce średniowiecznej (od XIII wieku) – muzyce, którą artystka stara się wskrzesić poprzez zestawianie w całość ocalałych fragmentów zapisanych utworów. Współpracuje z takimi zespołami kameralnymi jak Sette Voci, Capella Regia, Collegium Marianum, Quodlibet Jiřího Stivína, Musica Florea, Collegium 1704. W 2012 roku artystka wystąpiła w Warszawie podczas festiwalu Chopin i jego Europa.
Frans Brüggen – jeden z najbardziej znanych na świecie wirtuozów gry na fletach prostych, zaliczany jest dzisiaj do grona czołowych ekspertów specjalizujących się w wykonawstwie muzyki XVIII wieku. Urodził się w Amsterdamie i studiował muzykologię na tamtejszym Uniwersytecie. W wieku 21 lat został profesorem Konserwatorium Królewskiego w Hadze, później objął stanowisko Erasmus Professor Uniwersytetu Harvarda oraz Regents Professor Uniwersytetu w Berkeley. Jednakże, jak napisał Luciano Berio, pozostaje on muzykiem, który nie jest archeologiem, ale wielkim artystą.
W 1981 r. założył Orkiestrę XVIII Wieku, którą tworzy 60 muzyków z 19 państw. Kilka razy w roku orkiestra odbywa koncertowe tournée. Członkowie zespołu, którzy są specjalistami w dziedzinie muzyki XVIII i początku XIX wieku, grają na instrumentach z historycznych lub ich współczesnych kopiach. Dla wytworni Philips Classics orkiestra zarejestrowała szeroki repertuar: dzieła Purcella, Bacha, Rameau, Haydna, Mozarta, Beethovena, Schuberta i Mendelssohna. Wiele z tych nagrań zdobyło międzynarodowe nagrody.
Katarzyna Budnik-Gałązka – absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Mirosława Ławrynowicza, ad. dr hab. Andrzeja Gębskiego i as. Janusza Wawrowskiego oraz w klasie altówki prof. Piotra Reicherta. Obecnie zatrudniona na stanowisku asystentki w klasie altówki prof. Piotra Reicherta w macierzystej uczelni.
Odniosła sukcesy w licznych konkursach zwyciężając w Międzynarodowym Konkursie im. Ludwiga van Beethovena w Hradec (Czechy, 2008), XV Międzynarodowym Konkursie im. Johannesa Brahmsa w Pörtschach (Austria, 2008), VIII Ogólnopolskim Konkursie Altówkowym im. Jana Rakowskiego (Poznań, 2008). Jest również laureatką drugich nagród w Międzynarodowym Konkursie im. Maxa Rostala w Berlinie (Niemcy, 2009), Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Maxa Regera w Sondershausen (Niemcy, 2009) oraz IV Międzynarodowym Konkursie im. Michała Spisaka (Dąbrowa Górnicza, 2010). Jako solistka i kameralistka wielokrotnie koncertowała w Polsce oraz innych krajach Europy (Czechy, Austria, Niemcy, Francja, Rosja).