Robi Lakatos – diabelski skrzypek, czarodziejski showman, szalony cygański muzyk w jednej osobie wystąpi wraz z najlepszymi polskimi muzykami jazzowymi w unikatowym show.
Roby Lakatos – wirtuoz muzyki klasycznej, improwizator jazzowy, kompozytor i aranżer, mistrz XIX-wiecznej muzyki – i każde z tych określeń jest w pełni zasłużone. Jest to muzyk uniwersalny, którego siła interpretatora wywodzi się z jego doświadczeń improwizatora i kompozytora. Jego klasyczne aranżacje wzmocnione są energią węgierskiej muzyki cygańskiej, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla dorobku wielkich kompozytorów. Koncertował w największych salach Europy, Azji i Ameryki. Znają go wszystkie najbardziej prestiżowe sale koncertowe na trzech kontynentach. Urodził się w 1965 r. w legendarnej węgierskiej dynastii skrzypków zapoczątkowanej przez Janosa Bihariego zwanego cygańskim Paganinim. Bihari cieszył się dużym uznaniem na dworze Habsburgów i w 1814 r. grał na Kongresie Wiedeńskim. Jego sztuką zachwycali się Beethoven i Liszt. Roby Lakatos to nie tylko ceniony instrumentalista, ale również kompozytor i aranżer. Z równą swobodą gra muzykę klasyczną, jazz i swoją rodzimą muzykę. Jest unikalnym muzykiem, który wymyka się wszelkim próbom zaszufladkowania.
- Sobota, 22 listopada 2014 roku
godz. 18.00 – Przebudzenie spektakl Teatru Syrena z udziałem m.in.: Danuty Stenki, Krystyny Tkacz / CSM
Po spektaklu: Goście Łukasz Maciejewskiego – Danuta Stenka, spotkanie połączone z promocją książki Flirtując z życiem / CSM
Przebudzenie – przejmująca opowieść o sile rodzinnych więzów, stawiająca pytanie o to, czy naprawdę znamy swoich bliskich. Spektakl z udziałem wielkiej damy polskiego teatru Danuty Stenki. Klimat produkcji rozpięty jest pomiędzy czarną komedią a głębokim, psychologicznym dramatem. Lia zmaga się z ogromnym cierpieniem po zaginięciu syna. Nie potrafi pogodzić się z utratą dziecka i nie ustaje w jego poszukiwaniach. Wbrew wszystkiemu wciąż wierzy, że Adam wróci kiedyś do domu. Jej życie zamienia się w udrękę ciągłego oczekiwania. Kiedy zgadza się wziąć udział w programie telewizyjnym dotyczącym zaginionych osób, otrzymuje wiadomość, która wywraca jej życie do góry nogami.
—————————
Spotkanie po spektaklu Przebudzenie Teatru Syrena z Warszawy.
Wyjątkowe spotkanie Łukasza Maciejewskiego z Danutą Stenką wybitną polską aktorką filmową i teatralną połączone z promocją książki Flirtując z życiem.
Flirtując z życiem to intymny portret dojrzałej artystki, matki dwóch córek, która wciąż pamięta o nieśmiałej dziewczynce z kaszubskiego Gowidlina, zaskakuje otwartością bohaterki. Danuta Stenka nie jest gwiazdą skorą do zwierzeń, nie czuje potrzeby pokazywania się na imprezach i konsekwentnie broni prywatności. Tu, w rozmowie z przyjacielem jest szczera i ufna.
- Poniedziałek, 24 listopada 2014 roku
godz. 19.00 – Mitch&Mitch – koncert / BWA, Pałacyk Strzelecki
Mitch & Mitch with their Incredible Combo
Fenomen Mitch & Mitch próbowano opisać wielokrotnie, a przez większość z tych prób przewijały się następujące hasła: Tom Jobim, wąsy, black metal/afrobeat, kowery, country & eastern, kurczak, Zelig Rabitchnyak, barber, 5-osobowy duet, 9-osobowy duet, Half-Mitch Half-Ape, Half-Ape Half-Mitch, Republika Ziemniaczana (?), newjazz, Vibr-O-Matic (TM) oraz mnóstwo innych. Pięknie byłoby to trochę ogarnąć i posprzątać, ale po 10 latach bycia Miczami czujemy się, delikatnie mówiąć, zagubieni.
- Wtorek, 25 listopada 2014 roku
godz. 18.00 – Marcin Dymiter aka emiter: tracklista 3 | dźwięk – język sztuki – dj set i wykład / BWA, Pałacyk Strzelecki
Tracklista to edukacyjna forma audio łącząca dj set z rodzajem wykładu. Chcę prezentować muzykę ciekawą, przekraczającą standardowe myślenie gatunkowe oraz artystów idących swoimi szlakami, otwierających nową perspektywę. Każdy z uczestników otrzymuje listę prezentowanych utworów z nazwiskami kompozytorów i szereg linków internetowych, gdzie można znaleźć informację o muzyce współczesnej.
Emiter (Marcin Dymiter) – porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Twórca map dźwiękowych, serii płyt Pocztówki dźwiękowe oraz projektu Field Notes. Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami m.in. Anną Baumgart, Joanną Rajkowską, Anną Witkowską, Ludomirem Franczakiem, Risą Takitą, Jackiem Krawczykiem oraz poetą Marcinem Świetlickim i pisarzem Danielem Odiją. Gra także w projektach: niski szum, emiter_franczak audio video performance.
- Środa, 26 listopada 2014 roku
godz. 19.00 – KAMP! – koncert / BWA, Pałacyk Strzelecki
W muzyce Kamp! jest coś nieokreślonego. Nie pozwalające się łatwo opisać brzmienie, które zaskakiwało zarówno w balearycznym Cairo (Discotexas 2011), house’woym Melt (Brennnessel 2012) jaki surowym, elektronicznym Baltimore nadającym charakter całej EP przygotowanej dla nowojorskiej wytwórni Cascine. Wszystkie te wydawncitwa łączy niecodzienna łatwość do pisania melodii – coś, co w elektronice o popowym rodowodzie jest rzeczą niezbędną.