Jak co roku na przełomie listopada i grudnia odbędzie się VII edycja wystawy Coming Out, prezentującej 36 najlepszych prac dyplomowych studentów warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych wybranych przez Rady Wydziałów. Wydarzenie od lat cieszy się ogromną popularnością i na stałe wpisało się do jesiennego kalendarza wydarzeń artystycznych stolicy.
Głównym zadaniem Coming Out jest promocja twórczości najzdolniejszych studentów poza murami Akademii, w miejscach niezwiązanych ze sztuką. Prezentacja najlepszych artystycznych dyplomów w nieoczywistych przestrzeniach, które na co dzień nie pełnią funkcji wystawienniczej, to już tradycja i nieodłączny element Coming Out, który decyduje o popularności wydarzenia. Tegoroczna wystawa zostanie zaprezentowana w odrestaurowanej, biurowej kamienicy hrabiego Raczyńskiego, z którą widzowie mieli okazję zapoznać się w zeszłym roku. Bogactwo prezentowanego materiału, który powstał w pracowniach 9 wydziałów uczelni, przyciąga publiczność z różnych środowisk i daje możliwość nawiązania obiecującej współpracy między młodymi twórcami a przedstawicielami galerii, agencji reklamowych, biur projektowych oraz kolekcjonerów. Ogromna popularność wystawy przyczynia się do rozwoju polskiej sztuki współczesnej, projektowania i designu, pomaga w kreowaniu przyszłych trendów, ale przede wszystkim ułatwia młodym artystom zawodowy start. Zeszłoroczny laureat Przemysław Ostaszewski wygrał zaraz potem kolejny konkurs „Talenty Trójki” w kategorii sztuki wizualne, zaś świetne grafiki Macieja Januszewskiego doczekały się serii kolejnych wystaw.
Prezentowany w tej edycji wydarzenia projekt Budujemy dom Weroniki Siwiec został już doceniony na portalu Polak Potrafi i dzięki środkom przekazanym przez dobrowolnych darczyńców doczekał się realizacji. Ciekawy jest dyplom Joanny Krakowian z Wydziału Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki. Wszystko za sprawą „ekshumacji” jednego ze słynnych asamblaży Tadeusza Kantora – Parasola-Opakowania, który ponad czterdzieści lat temu został zakopany na tyłach Pałacu Zamoyskich – siedziby Stowarzyszenia Architektów Polskich. Niemałe zainteresowanie budzi również Biodegradowalna urna na prochy Joanny Jurgi, która świetnie wpisuje się we współczesne trendy ekologicznego projektowania.
Jak co roku wystawie będzie towarzyszyło huczne otwarcie. Podczas poprzedniej edycji wzięło w nim udział ponad 5 tys. osób.
Wernisaż wystawy odbędzie się w Warszawie przy placu Małachowskiego 2 w kamienicy hrabiego Raczyńskiego (wejście od ul. R. Traugutta, IV piętro), w piątek 27 listopada o godzinie 18.00. Podczas uroczystej Gali zostaną wręczone nagrody dla najlepszych studentów.