Koncert
MOQHA to skład który łączy tradycję z nowoczesnością, instrumenty akustyczne z elektroniką, dźwięki organiczne z syntetycznymi. Ich muzyka nacechowana dużą dawką emocji, to kolaż różnych gatunków muzycznych. 31 stycznia 2016 roku wydali swoją debiutancką EPkę Fractalz.
Łukasz „Phattcut” Gołąbek (beats, guitar, piano, mix) to gitarzysta oraz producent pochodzący z Kłodzka. Jest absolwentem Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej na PWSZ w Nysie na kierunku– instrumentalistyka: gitara elektryczna. W czerwcu 2014 roku ukazała się jego EPka Raices, którą remiksami wzbogacili czołowi polscy producenci: Teielte i En2ak z wytwórni U Know Me Records oraz Eufoteoria.
Michał „Drzymek” Drzymkowski (trumpet, piano) jest absolwentem Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej na PWSZ w Nysie, kierunek – instrumentalistyka: trąbka. Wcześniej związany był m.in. z: Nu Place, Stereo3, Zebra. Inspiruje się przeróżną muzyką – począwszy od jego ulubionej grupy Deftones poprzez współczesną elektronikę aż po jazz’owych guru takich
jak Miles Davis, Chet Baker, Erik Truffaz czy Christian Scott.
VJ
Tomek Spera (vel Tekturka, vel T100) to artysta grafik, vj, którego twórczość związana jest z nowymi mediami. Projektuje na potrzeby druku i internetu, tworzy identyfikacje wizualne, wideoklipy. Razem z streetartową grupą Kotlina Kru od 2011 roku rewitalizuje przestrzenie malując murale, graffiti; organizując wystawy, imprezy.Współtworzy oddolną inicjatywę kreatywną Alter.Nacja. Debiutem grupy była instalacja audiowizualna Posłuchaj to trzeba zobaczyć na festiwalu sztuki alternatywnej Podwodny Wrocław 2014. Jako VJ udzielał się w projektach: Mixtura, Tempus Fantasy, Katarzyna Borek, Phattcut, Moqha.
Program festiwalu:
- 20 maja
Konferencja: Survival Design – projektowanie przetrwania / Kino, CSW
W godzinach 11.00–16.00
Prelegenci: Oleg Veklenko, Acapulco Studio, Iliya Pavlov (Grafprom), Jan Kallwejt, Oleksii Czekal, Jakub Stepien (Hakobo), Krzysztof Iwanski
Kurator konferencji: Nikodem Pręgowski
Otwarcie festiwalu i wernisaż wystaw
Godzina 19.00
Nikolay Kovalenko / parter CSW
Design vs Crisis / polsko-ukraińska wystawa plenerowa, bulwar CSW
Open Design / ukraińskie grupy projektowe, taras CSW
Typua / ukraińska kaligrafia i typografia, 3. piętro CSW
Wystawy potrwają od 21 maja do 31 lipca.
Prelekcja – Grafprom Studio / Kino, CSW
Godzina 20.00
MOQHA + VJ Tekturka / Koncert live act
Godzina 21.00
- 21 maja
Warsztaty kaligraficzne z Oleksim Chekalem / Labsen, CSW
W godzinach 10.00–14.00 oraz 15.00–18.00
- 22 maja
Warsztaty typograficzne z Grafprom Studio / Labsen, CSW
W godzinach 10.00–14.00 oraz 15.00–18.00
Wydarzenie towarzyszące festiwalowi:
- 19 maja
Instalacja site-specific
Godzina 19.00
7. Międzynarodowy Festiwal Plakatu i Typografii Plaster
Od 20 do 22 maja 2016 roku
Wystawy od 21 maja do 31 lipca
Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu
Toruń