22 stycznia 2010 roku o godzinie 18.00 w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie zostanie otwarta wystawa Obrazy ujawnione Krzysztofa Wojciechowskiego, jednego z niewielu polskich fotografów, który nie znalazł do tej pory należytego zainteresowania dla swoich dokonań, często promując i prezentując dokonania innych.
Wojciechowski już w latach 70. zaczął współpracę z kręgiem artystów skupionych wokół Galerii Remont w Warszawie, koncentrujących się nad wypracowaniem ciekawych koncepcji artystycznych, u podłoża których leżał konceptualizm. Z racji długoletniej współpracy i współtworzenia programu Małej Galerii w Warszawie, oprócz własnej twórczości zajmował się promocją i upowszechnianiem twórczości innych artystów, związanych środowiskowo z kręgiem Małej Galerii. Od wielu lat pisze regularnie teksty krytyczne do katalogów, a także do internetowego wydania FOTOTAPETY. Współpracuje regularnie z magazynem artystycznym Tytuł Roboczy.
Na przestrzeni ponad 40 lat twórczość fotograficzna Krzysztofa Wojciechowskiego przeszła ewolucję, od konceptualno-minimalistycznych realizacji fotograficznych (wyludnione krajobrazy, weryzm otoczenia, przypadkowy para-reportaż uliczny) do projektów natury bardziej osobistej, intymnej, gdzie silnym akcentem jest odwołanie się do tradycji oraz pamięci (wideo Streszczenie, Urlop 1939) oraz para-publicystyczne projekty odnoszące się do aktualnych wydarzeń politycznych (Barwy walki, Opowieści lewantyńskie). Obok czarno-białej fotografii w postaci klasycznego bromu, której to technice pozostał wierny aż do dzisiaj, w swoich realizacjach nie waha się użyć innych mediów: wideo, fotografii cyfrowej, wydruku komputerowego czy innych materiałów pozwalających tworzyć obiekty przestrzenne.
Otwarta do 28 lutego 2010 roku wystawa w CSW, z którym Krzysztof Wojciechowski jest związany od blisko 20 lat, będzie pierwszą tak szeroką panoramą prezentującą jego tak istotną dla polskiej fotografii twórczość.
Jednocześnie 26 stycznia 2010 o godz. 19.00 otwarta zostanie druga część tej wystawy pt. Czas jawniony w Galerii ART+ ON / Rempex w Warszawie przy ul. Senatorskiej 11, gdzie prezentowane będą prace z wcześniejszego okresu w postaci oryginalnych odbitek z epoki, jak i zdjęć wykonanych współcześnie będących wynikiem gruntownej pracy nad własnym bogatym archiwum, sięgającym końca lat 60.