• Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Home
  • Magazine
  • Tour
  • Rejestracja
  • Start
  • Sztuki wizualne
  • Muzyka
  • Film
  • Teatr
  • Literatura
  • Fotografia
  • Design
  • Architektura
  • Historia
Olga Tokarczuk (fot.: K. Dubiel, źródło: mat. pras. organizatora)
  • Aktualności
  • Literatura

Literacki Woodstock

  • oliwia-fryc
  • 2016-07-23

Literacki Woodstock, czyli Ogólnopolski Zlot Członków Dyskusyjnych Klubów Książki, będzie odbywał się od 27 do 31 lipca we Wrocławiu. Na otwarte dla wrocławian wydarzenia wstęp jest bezpłatny, ale rejestracja zamyka się za dwa dni.

Olga Tokarczuk (fot.: K. Dubiel, źródło: mat. pras. organizatora)
Olga Tokarczuk (fot.: K. Dubiel, źródło: mat. pras. organizatora)

Spotkania z literackimi gigantami – Olgą Tokarczuk i Ildefonso Falconesem. Do tego dawka dobrej muzyki w wykonaniu Pablopavo & Ludzików. Kto powiedział, że wyjątkowa atmosfera, cudowni ludzie, artyści i niezapomniane przeżycia to wyłącznie domena wielkich koncertów muzycznych? W ostatni weekend lipca Literacki Woodstock udowodni, że równie dobrze bawić się można w rytmie… wertowania stron książek!

Literacki Woodstock to przede wszystkim spotkanie członków Dyskusyjnych Klubów Książki, którzy zjadą się do Wrocławia z całej Polski, aby świętować 10-lecie istnienia Klubów oraz wspólnie uczestniczyć w warsztatach, wykładach, czytaniach i spotkaniach autorskich. Festiwal odbędzie się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, wśród wszechobecnej zieleni i malowniczych widoków, na co dzień niedostępnej dla oczu ludności cywilnej. Dla mieszkańców Wrocławia przygotowano specjalne otwarte wydarzenia:

28 lipca o godzinie 18.00 odbędzie się  oficjalna gala Dyskusyjnych Klubów Książki, podczas której zostaną wręczone nagrody dla najbardziej poczytnych pisarzy. Następnie spotkamy się z Rosą Montero – hiszpańską pisarką i uznaną dziennikarką „El País”. Poza tym, że odpowie na wszystkie pytania swoich fanów, będziemy mieli również niepowtarzalną okazję wysłuchać fragmentów jej opowiadań, do tej pory nietłumaczonych na język polski. Czwartkowy wieczór zakończy koncert Pablopavo & Ludzików.

Następnego dnia, 29 lipca o godzinie 18.00 organizatorzy będą gościć największą gwiazdę festiwalu – Ildefonso Falconesa, który w ramach spotkania autorskiego przeczyta również fragmenty swojej bestsellerowej powieści Katedra w Barcelonie. Później odbędzie się spotkanie z Olgą Tokarczuk – jedną z najbardziej cenionych na całym świecie polskich pisarek swojego pokolenia.

Wszystkie wydarzenia odbędą się na terenie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki (wejście przez biuro przepustek przy ul. Czajkowskiego 109). Wstęp jest bezpłatny, jednakże obowiązuje wcześniejsza rejestracja poprzez stronę internetową wydarzenia (zakładka rejestracja), która otwarta będzie do 25 lipca. Po tym terminie nie będzie istniała inna możliwość zdobycia wejściówki.

Literacki Woodstock
Od 27 do 31 lipca 2016 roku
Rejestracja: do 25 lipca 2016 roku
Instytut Książki oraz Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
Wrocław

Tags
  • Europejska Stolica Kultury Wrocław 2016
  • Ildefonso FAlcones
  • Instytut Książki
  • Olga Tokarczuk
  • Pablopavo i Ludziki
  • Rosa Mondero
  • Wrocław
  • Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych we Wrocławiu
Poprzedni artykuł
Michał Mioduszewski (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Aktualności
  • Sztuki wizualne

Mioduszewski mówi

  • sonia-milewska
  • 2016-07-23
Wyświetl artykuł
Następny artykuł
Taras Kamennoy, fot. Diana Kołczewska (źródło: materiały prasowe organizatora)
  • Sztuki wizualne
  • Wystawy

Nowe wystawy w Galerii Labirynt

  • sonia-milewska
  • 2016-07-23
Wyświetl artykuł
Może Cię zainteresować
Silesius 2019, fot. Rafał Komorowski/Wrocławski Dom Literatury (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Aktualności
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

Znamy laureatów Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2019

  • 2019-05-18
Kostka Literacka, fot. Wojtek Rojek (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

Nominacje do XIV Nagrody Literackiej Gdynia

  • 2019-05-16
Agi Miszol, Międzynarodowa Nagroda Literacka im. Z. Herberta 2019 (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

Agi Miszol odebrała Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta

  • 2019-05-16
Wiesław banach: Beksiński. Rysunek, Wydawnictwo BOSZ (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Literatura
  • Nowości wydawnicze

Beksiński. Rysunek

  • 2019-05-13
Wyświetl artykuł
  • Festiwale
  • Literatura
  • Teatr

X Festiwal Literatury i Teatru Between.Pomiędzy

  • 2019-05-06
Wiesław Myśliwski, fot. Michał Gąciarz (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

Poznańska Nagroda Literacka 2019

  • 2019-04-24
Wyświetl artykuł
  • Konkursy i nagrody
  • Literatura

VII edycja Nagrody im. Wisławy Szymborskiej – nominacje

  • 2019-04-17
Zbigniew Libera, Dialog| Kultura zaangażowana przed i po roku 1989, fot. Witek Orski (źródło: materiały prasowe)
Wyświetl artykuł
  • Fotografia
  • Literatura
  • Wystawy

Dialog | Kultura zaangażowana przed i po roku 1989

  • 2019-04-08

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Archiwum News O.pl

© Ownetic 2020 / Polityka Prywatności

O nas

  • Archiwum

Wprowadź słowo kluczowe i naciśnij Enter.