Wystawa Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji składa się z prac komiksowych powstałych w efekcie warsztatów w Nadbałtyckim Centrum Kultury w Gdańsku, w których uczestniczyło 10 rysowniczek z Egiptu i 20 rysowniczek z Polski. Warsztaty były prowadzone przez międzynarodowy zespół: Jacka Frąsia, Beatę Sosnowską i Mohameda Salaha. Ich tematem była rola kobiet w przemianach społeczno-politycznych w Polsce i Egipcie. Wprowadzeniem do warsztatów była otwarta dyskusja o demokracji, prawach człowieka, równouprawnieniu i różnorodności.
Na wystawie prezentowane są prace – komiksy, rysunki, kolaże oraz forma przestrzenna – 30 artystek. Są to: Marta Zabłocka, Adriana Palka, Magdalena Danaj, Magdalena Chojnowska, Natalia Uryniuk, Jadwiga Chrostowska, Katarzyna Sasa Lubińska, Paulina Punki Michalska, Magdalena Marcinkowska, Judyta Mierczak, Aleksandra Przepiórka, Karolina Lewandowska, Marzena Dziekanowska, Dorota Zaręba, Martyna Krutulska-Krechowicz, Małgorzata Dynek, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Dorota Mitręga, Weronika Kolasińska, Maja Krempeć, Mona AlBoghdady, Mona Marie, Gehad el-Shaikh, Amna Badawy, Heba Farghaly Mahrous, Feten Elewa, Mai Salah Koraiem, Nehad Saeed, Lamis Solyman i Khadiga Mostafa.
Inspiracją dla projektu Women for Democratic (R)evolution / Kobiety dla demokratycznej (r)ewolucji były przemiany społeczne i polityczne w północnej Afryce, które stały się tematem 8. Festiwalu Kultur Świata Okno na świat. Z drugiej strony twórczynie koncepcji czerpały z wcześniej realizowanego przez Stowarzyszenie Arteria projektu Dziewczyny też rysują komiksy!. Sztuka odgrywa dużą rolę w budowaniu otwartych i pluralistycznych społeczeństw. Komiks niejednokrotnie w swojej historii stawał się środkiem rozpowszechniania treści emancypacyjnych. Operując głównie obrazem może docierać do ludzi w różnych częściach świata.
Kobiety odegrały istotną rolę podczas rewolucji w Egipcie. Wrogie reakcje, a nawet przemoc, których doświadczały, pokazały, że ich udział w działaniach politycznych, ulicznych demonstracjach wiąże się z koniecznością przezwyciężenia licznych kulturowych nakazów i zakazów. Polska także ma tradycje walki politycznej, w której kobiety odgrywały ogromną rolę. Nie można zapomnieć o ogromnym wkładzie, jaki w sukces strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku wniosły kobiety – Anna Walentynowicz, Alina Pienkowska, Joanna Duda-Gwiazda, Henryka Krzywonos i wiele wiele innych.
Prace zaprezentowane na wystawie są efektem pięciodniowej pracy na warsztatach komiksowych. Poprzedził ją warsztat międzykulturowy, który miał pomóc uczestniczkom i prowadzącym poznać się i dowiedzieć więcej na temat swoich kultur. Rysowniczki z Polski i z Egiptu pracowały w trzech grupach, które prowadzili: Beata Sosnowska, Jacek Frąś i Mohamed Salah. Jednym z wydarzeń towarzyszących było zwiedzane terenów dawnej Stoczni Gdańskiej śladami kobiet strajkujących w 1980 roku, co miało poszerzyć wiedzę uczestniczek na temat udziału Polek w przemianach demokratycznych.