Na wystawie można oglądać projekty scenograficzne Joanny Hrk wzbogacone o fotografie z procesu tworzenia lalek, zdjęcia z prób przed premierą i wreszcie ze spektakli oraz obiekty ceramiczne inspirowane maską teatralną. Przedstawienia były realizowane w teatrach dramatycznych i lalkowych w Polsce na przestrzeni lat 1999–2014. Joanna Hrk rozpoczęła współpracę z teatrem dość przypadkowo, jeszcze na studiach w łódzkiej ASP. Teatr szybko okazał się jej wielką pasją. Jako scenograf ma na swoim koncie ponad 30 realizacji w teatrach lalkowych i dramatycznych.
Artystka w 2011 r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk plastycznych w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie na Wydziale Sztuki Mediów i Scenografii. W uznaniu szczególnie wyróżniającej się działalności w dziedzinie twórczości artystycznej dr Joanna Hrk otrzymała brązowy medal Zasłużony Kulturze Gloria Artis w grudniu 2014 roku.
Pierwszą wystawę indywidualną z zakresu grafiki i rysunku Joanna Hrk miała w 1994 roku, zatem w roku bieżącym obchodzi 20-lecie pracy artystycznej. Z tej okazji zaplanowano kilka wystaw indywidualnych prezentujących jej aktualny dorobek artystyczny z zakresu rysunku i grafiki, malarstwa, ilustracji książkowej oraz scenografii.
Pierwsza z wystaw indywidualnych prezentowanych z okazji jubileuszu 20-lecia pracy artystycznej dr Joanny Hrk Pomroczność miasta prezentowana była w Galerii ZPAP Na piętrze przy ul. Piotrkowskiej 86 i ukazywała twórczość ilustratorską i rysunkową artystki. Druga – Przepływ marzeń – gościła w Galerii 87 i przedstawiała malarstwo artystki.
Na grudzień zaplanowano ostatnią z cyklu wystaw Czekając na Mistrza w Muzeum Kinematografii prezentującą dorobek scenograficzny ze szczególnym uwzględnieniem scenografii do spektaklu Mistrz i Małgorzata – realizowanego w Teatrze Lalek Arlekin – mającego swoją premierę właśnie w grudniu bieżącego roku.
Tytuł wystawy Czekając na Mistrza odnosi się bezpośrednio do spektaklu Mistrz i Małgorzata – realizowanego w Teatrze Lalek Arlekin.