Warszawskie Targi Sztuki organizowane przez Dom Aukcyjny Rempex z każdym rokiem bardziej pretendują do miana Międzynarodowych Targów Sztuki, coraz bliżej im poziomem do tych w Berlinie, Paryżu, czy Wiedniu. Dzięki coraz większej liczbie zgłoszeń, kolekcjonerzy mają w czym wybierać. Ponad 50 wyselekcjonowanych galerii oraz antykwariatów. Blisko 1000 dzieł sztuki. Kilkaset obrazów, rzeźb, fotografii oraz obiektów antykwarycznych. Kilka wystaw, warsztaty malarskie, wykłady i spotkania. Warszawskie Targi Sztuki nie tylko zachęcają do inwestowania w sztukę, ale starają się kształtować estetyczne gusta oraz edukować. To jedyne tego typu wydarzenie, podczas którego można obejrzeć prace zarówno klasyków, jak i mistrzów współczesności, takich jak: Nowosielski, Dróźdż, Dobkowski, Modzelewski, Opałka, Abakanowicz, Tarasin. Obok nich zaprezentowane zostały prace młodszych pokoleniowo, ale uznanych artystów, wśród nich znalazły się nazwiska, takie jak Leto, Chudzicki, Szwed, Surowiec.
Tegoroczna edycja była wyjątkowa nie tylko ze względu na szerokie spektrum prezentowanych prac, ale także z okazji wyjątkowej rocznicy. W tym roku przypada 100-lecie urodzin Tadeusza Kantora, więc organizatorzy przygotowali specjalną ekspozycję, na którą złożyły się prace malarskie, rysunki i plakaty artysty. Można było także obejrzeć zdjęcia z działań teatralnych teatru Kantora, CRICOT 2, autorstwa Konrada Pollescha. Ekspozycja była jednym z ważniejszych punktów tegorocznych Targów, w końcu prezentowała prace „najbardziej światowego z polskich artystów i najbardziej polskiego z artystów światowych”. Jak mówiła Kama Zboralska – przewodnicząca rady programowej Warszawskich Targów Sztuki: „Tegoroczna edycja jest wyjątkowa ze względu na wystawę towarzyszącą Tadeusza Kantora. 2015 rok został ogłoszony przez UNESCO międzynarodowym rokiem Tadeusza Kantora i postanowiliśmy włączyć się w uroczystości związane ze stuleciem urodzin artysty, stąd wystawa prac oraz projekcje filmów dokumentalnych Narodowego Instytutu Audiowizualnego, CRICOTEKI i Telewizji Polskiej”.
Drugą ważną wystawą, którą warto było zobaczyć w ramach tegorocznych Warszawskich Targów Sztuki, była wystawa Rosława Szaybo, artysty, który zdobył międzynarodowy rozgłos jako plakacista, grafik i rysownik. Szaybo był jednym z twórców Polskiej Szkoły Plakatu, a sławę zyskał między innymi jako twórca około dwóch tysięcy okładek do płyt, wśród których znalazły się tak wielkie nazwiska, jak Janis Joplin, Bob Marley, Santana, Elton John. Fani muzyki heavy metalowej jak ikonę traktują z kolei okładkę do albumu British Steel formacji Judas Priest. Właśnie te prace Szaybo prezentowane były w ostatnich dwóch arkadach „Arkad Kubickiego”, które zaaranżowane zostały przez Lenę Szwed-Strużyńską. A szczęśliwi nabywcy dzieł Szaybo mogli dostać prace z podpisem samego artysty, który pojawił się na Targach głównie w tym celu.
Na 13. Warszawskich Targach Sztuki znalazły się także pracochłonne linoryty Iwony Cur, prezentowane w ramach wystawy Art Animals. Artystka inspiracje do swoich prac czerpie głównie ze świata zwierząt, chętnie sięgając po szlachetne techniki grafiki warsztatowej, takie jak akwaforta, akwatinta, mezzotinta oraz litografia.
W ramach Targów w Galerii Grafiki i Plakatu na Hożej 40 odbyła się także wystawa jednego z najwybitniejszych polskich artystów, plakacisty, malarza, kolekcjonera sztuki – Franciszka Starowieyskiego. Zaprezentowane zostały monochromatyczne, wielkoformatowe prace z 1978 roku, które stanowiły elementy scenografii do spektaklu Stanisława Ignacego Witkiewicza Oni.
Na Targach pojawiły się prestiżowe, warszawskie galerie, wśród nich Galeria Stalowa, która zaprezentowała prace młodych artystów m. in. Bereniki Kowalskiej, Bartka Czarneckiego, Marcina Kowalika i Julity Malinowskiej, czy Galeria Beta16 z pracami Wojciecha Fangora, Kajetana Sosnowskiego, Romana Opałki, Ryszarda Winiarskiego. Nie zabrakło także krakowskich galerii, a wśród nich kultowej Galerii Zderzak, która w tym roku obchodzi swoje 30-lecie. Na Targach zaprezentowała ona prace Łukasza Stokłosy, Tomasza Kręcickiego, Andrzeja Wróblewskiego oraz Jerzego „Jurry” Zielińskiego.
Organizatorzy 13. Warszawskich Targów Sztuki przygotowali także szereg propozycji dla dzieci, oczywiście związanych ze sztuką. Najmłodsi mogli nauczyć się podstawowych technik graficznych w ramach warsztatów organizowanych przez Pracownię Kwadrat Grafiki Artystycznej, a także wziąć udział w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Andrzeja Pągowskiego. W tegorocznych Targach wzięło także udział kilkanaście wydawnictw książkowych.
Warszawskie Targi Sztuki to ważne dla stolicy wydarzenie. W tym roku sprzedano wiele dzieł sztuki, zarówno cenionych mistrzów, jak i młodych artystów. Ceny prac były przystępne i warto było w nie zainwestować, tym bardziej, że większość z nazwisk, które pojawiły się na tegorocznych Targach, jest już ceniona w dobrych, zachodnich kolekcjach. Sprzedały się m.in. prace artystów, takich jak Tadeusz Kantor (zarówno zdjęcia, jak i obraz olejny), Jan Dobkowski, Antoni Rząsa. Targi co roku przyciągają tysiące ludzi, zainteresowanych sztuką, marszandów, kolekcjonerów a także coraz to nowe galerie. W tym roku było ciekawie, inspirująco i różnorodnie pod względem prezentowanych prac. Zainteresowanie targami tylko potwierdziło tezę Leonarda da Vinci, że „piękno rzeczy śmiertelnych mija, ale nie piękno sztuki”.